PL YT FB
flowers flowers 2 3

Видалення пухлини в молочній залозі

Доктор мед. наук Zbigniew Obuszko:

Операція з хірургічного видалення утворення в молочній залозі вимагає попереднього кваліфікаційного візиту до лікаря, який буде оперувати пацієнтку. Безпосередньо перед процедурою заборонено застосовувати антикоагулянти, за винятком ін’єкцій Клексану, Фрагміну та Неопарину. Будь-які індивідуальні модифікації антикоагулянтного лікування узгоджуються з хірургом заздалегідь. Перед процедурою під місцевою анестезією пацієнтка може і повинна їсти всі звичні страви в звичайний час, жінки, які страждають на діабет, приймають звичайні дози ліків.

Пацієнтки, які лікуються ліками на серце, наприклад, з гіпертонією, аритміями, приймають усі ліки як зазвичай.

Пацієнток, що проходять терапію у психіатра, просять повідомити про цей факт хірурга в день планування операції, вони також повинні приймати всі призначені ліки в день операції.
Радимо прийти на процедуру з близькою особою.

Після процедури пацієнтка не повинен керувати автомобілем.
Залежно від обставин (зовнішній вигляд і розмір потовщення, вік пацієнтки, сімейний анамнез раку молочної залози) може знадобитися провести біопсію для підтвердження доброякісного характеру зміни до запланованої операції.

У молодих пацієнток зазвичай немає показань до передопераційної біопсії, коли УЗД не викликає сумнівів. Вузли, які пальпуються при фізичному огляді (пальпації), оперуються. Вузли, що не пальпуються, піддаються маммотомічній біопсії, якщо це показано та не видалено хірургічним шляхом. В окремих випадках, наприклад, невизначувана, швидко зростаюча пухлина у пацієнтки з великою молочною залозою, можна видалити таку пухлину після попереднього визначення її місцезнаходження за допомогою т.зв. якоря.

Процедуру зазвичай проводять під місцевою анестезією, якщо пацієнтка не бажає загальної анестезії. Загальна анестезія набагато зручніша у разі великої операції (наприклад, великої пухлини в глибині молочної залози).

Тривалість процедури від 20 хвилин до 1 години. Рану зазвичай зашивають розсмоктуючим внутрішньошкірним швом, який не потрібно видаляти. Після процедури пацієнткам рекомендується носити бюстгальтер, також на ніч, близько 3 днів.

Ми вводимо знеболюючі препарати відразу після процедури.
У лікарні «Медфеміна» у Вроцлаві операцію на молочній залозі та видалення пухлин та утворень в молочній залозіи виконує доктор мед. наук Збігнєв Обушко, досвідчений хірург молочної залози – онколог.