Про дворогу матку та методи її хірургічного лікування розповідає доктор мед. наук Zofia Borowiec
Доктор мед. наук Zofia Borowiec:
Дворога матка
Як виглядає дворога матка?
Дворога матка (матка з двох частин, матка з двох членів) утворюється, коли протоки Мюллера (вищеописані «труби») неправильно з’єднуються на висоті її тіла. Це тип IV за класифікацією AFS та клас U3 за класифікацією ESHRE-ESGE.
Дворога матка порівняно рідко зустрічається серед загальної популяції (0,4%) і значно частіше у жінок з діагнозом безпліддя, неможливість доношення вагітності та з повторними викиднями (до 4,7%). Це приблизно 10% усіх порушень розвитку матки. Найважливішим для постановки діагнозу є оцінка контуру дна матки. В даний час інструментом, що дозволяє встановити точний діагноз є тривимірне ультразвукове дослідження (3D УЗД). Лише у сумнівних випадках, особливо коли ми підозрюємо наявність супутньої аномалії сечовидільної системи, слід провести додаткове дослідження МРТ.
Що викликає дворога матка?
У разі цього дефекту втрати вагітності частіше трапляються у другому триместрі, що може додатково співіснувати з цервікальною недостатністю, через що жінки з дворогою маткою входять до групи, частіше кваліфікованої до накладення циркулярного шва на шийку матки.
Як ми лікуємо дворогу матку?
Хірургічне лікування пацієнток з дворогими матками полягало на застосуванні абдомінальної метропластики за методом Штрассманак, до якої кваліфікували пацієнток після викиднів, однак результати лікування, особливо щодо профілактики викиднів у другому триместрі, не дали однозначного висновку. В даний час триває робота з оцінки лапароскопічної корекції традиційного методу метропластики за методом Штрассмана, але оцінювати переваги впровадження нового методу все одно слід обережно.