PL YT FB
flowers flowers 2 3

Дугоподібна матка

Про дугоподібну матку розповідає про доктор мед. наук Зофія Боровець

Доктор мед. наук Zofia Borowiec:

Дугоподібна матка

Як виглядає дугоподібна матка?

Дугоподібна матка (або сідлоподібна матка) є найменш складною і найпоширенішим порушенням будови матки, і в той же час вона найменше впливає на репродуктивні здібності, тобто на вагітність жінки. Ілюстративно можна сказати, що зовнішній контур матки є нормальним, тоді як в середину входить малий пагорб, змінюючи зображення типової трикутної порожнини матки. Лікар може написати в описі: група VI згідно AFS.

Це настільки широко визнано, що одні вчені вважають це варіантом норми, а інші визначають як патологію.

Дугоподібна матка є найпоширенішою аномалією матки, що виявляється на USG3D, а обстеження досвідченим діагностиком значно полегшує відрізнення дугоподібної матки від інших, більш складних дефектів матки. Оскільки виникають діагностичні труднощі із використанням традиційних методів (гістерографія, тобто HSG, гістероскопія), дотепер частота цього пороку була занижена, а найпоширенішим дефектом вважалася матка з перегородкою.

Що викликає дугоподібну матку?

Жінки, у яких діагностовано дугоподібну матку, трохи частіше переживають втрату вагітності у другому триместрі і частіше мають аномалії плода. Однак, за підрахунками, 60-82% вагітностей закінчуються народженням живої дитини.

Як ми лікуємо дугоподібну матку?

Якщо виявлено дугоподібну матку, немає показань для подальшого лікування, просто рекомендується спробувати завагітніти, як у жінки з нормальною маткою – обидва вищезазначені факти обґрунтовували рішення наукової комісії ESHRE-ESGE (Європейське товариство репродуктивної медицини) про виключення дугоподібної матки з останньої класифікації вроджених патологій матки.