PL YT FB
flowers flowers 2 3

Діагностична гістероскопія

Що таке діагностична гістероскопія та для чого вона використовується? Пояснює лікар Anna Janusz з лікарні Медфеміна у Вроцлаві.

Лікар Anna Janusz: Гістероскопія – це гінекологічна процедура, яка дозволяє візуально оцінити внутрішню частину матки (діагностична гістероскопія) та лікування будь-яких змін в цій області (оперативна гістероскопія).
Ми проводимо гістероскопію у випадку:

  •  аномальна кровотеча (кровотеча між менструаціями; рясні, тривалі періоди; кровотеча принаймні через рік після менопаузи)
  • підозра на зміни матки, такі як спайки, поліпи, міома, дефекти, такі як перегородка матки
  • повторні викидні
  • проблеми з вагітністю (безпліддя).

Гістероскопія проводиться амбулаторно – пацієнт проводить у лікарні лише кілька годин. Повернутися додому можна навіть відразу після процедури, як правило, приблизно через 2 години після.

Гістероскопію проводять на гінекологічному кріслі. Це безпечна та малоінвазивна процедура. Підготовка до гістероскопії не є складною. Слід виключити будь-які статеві інфекції або провести лабораторні дослідження – наприклад, посіви шийки матки та вагінальні дезінфікуючі свічк, котрі слід використовувати за кілька днів до процедури. Також можна застосовувати профілактично антибіотики. Пацієнт не повинен їсти або пити протягом 6 годин перед процедурою. Ми проводимо діагностичну гістероскопію в першій фазі циклу, в ідеалі відразу після закінчення менструації – тоді слизова порожнини матки тоншає і на ній чітко видно всі зміни. Це трохи болюча процедура, але для комфорту пацієнта її найчастіше проводять під місцевою або загальною анестезією, так звані, коротко діючі знеболюючі та снодійні засоби, що  вводяться внутрішньовенно (інтубація відсутня). Наступним кроком є дезенфекція промежини та піхви. Потім в матку вводять тонкий інструмент (товщиною від 2-3 мм до приблизно 6 мм) із зоровою доріжкою, тобто камерою, за допомогою якої гінеколог під великим збільшенням оглядає внутрішню частину шийки матки та порожнину матки, оцінює структуру слизової, устя маткових труб, анатомію матки. Візуалізація структури внутрішньої частини матки можлива завдяки введенню рідини через інструмент, зазвичай фізіологічний розчин або спеціальне середовище. На цьому діагностична гістероскопія закінчується. Якщо виявлено зміни, їх можна негайно вилікувати або іноді відкласти лікування, якщо потрібна додаткова підготовка пацієнта. Результат гістероскопії доступний пацієнту відразу після процедури.
Гістероскопія – дуже безпечний і малоінвазивний метод діагностики репродуктивної системи жінки. Завдяки своїй безпеці він дуже часто застосовується в гінекології. Повернення до нормального функціонування відбувається практично відразу, але протягом декількох днів після процедури слід уникати значних фізичних зусиль та перегріву (гарячі ванни, сонячні ванни).

У лікарні Medfemina у Вроцлаві проводять гістероскопію високоякісним ендоскопічним обладнанням останнього покоління німецької компанії Storz.