PL YT FB
flowers flowers 2 3

Звідки береться нетримання сечі?

Марек Квєцєнь, досвідчений гінеколог з лікарні Медфеміна у Вроцлаві, пояснює, звідки походить нетримання сечі.

Доктор Марек Квєцєнь:

Нетримання сечі є симптомом неефективного фізіологічного закриття сечового міхура. За нормальних умов будови та функціонування накопичувана в сечовому міхурі ефективно там утримується. Сечовий міхур наповнюється і в міру збільшення кількості сечі в ньому подає сигнали про необхідність сечовипускання. Кожна особа має свою межу витривалості та максимальний об’єм сечового міхура і в різний час відчуває потребу в сечовипусканні. Нетримання сечі — виток сечі не тоді, коли ви цього хочете. Це може бути крапля сечі, кілька мілілітрів або різке скорочення сечового міхура, що спричиняє випускання всієї сечі.
Причин цього розладу багато. Поширеною причиною нетримання сечі є просто інфекція сечовивідних шляхів. На щастя, саме таку форму найлегше лікувати. Інфікування сечового міхура або уретри викликає підвищену чутливість і, як наслідок, невелика кількість сечі дратує так сильно, що відбувається витік або сечовипускання.
На жаль, більшість причин нетримання сечі є більш складними. Виникають анатомічні порушення промежини, піхви, сечового міхура і навіть заднього проходу. Порушення анатомії — це результат пологів з травмами родових шляхів і втратою з віком еластичності тканин та дефіцитом колагену. З віком також зменшується концентрація статевих гормонів, які відповідають за реконструкцію та нормальну роботу статевих органів. Крім того, треба врахувати епідемію 21 століття, тобто надмірну вагу та ожиріння.
В результаті цих процесів відбуваються незначні або великі травми і втрати тканин, які складаються і підсилюють одна одну, в результаті послаблюючи механізми, що закривають відтік сечі.
Через складний механізм нетримання сечі не існує єдиного методу лікування цієї хвороби, а також методу, який гарантує 100% лікування.