PL YT FB
flowers flowers 2 3

Лікування ерозії

Видалення ерозії шийки матки – які варіанти лікування?

Д-р Agnieszka Konieczna

Ерозію шийки матки часто помилково називають ектопією залозного походження, що є нормою. Ектопія залозного походження відбувається в шийці матки природним чином в певний час протягом життя жінки. Тому правильна медична назва ураження цього типу на шийці матки – еритроплакія.

Тим часом справжня ерозія – це втрата епітелію на шийці матки, яка часто супроводжує серйозні патології шийки матки, а також стосується раку шийки матки. Цією назвою часто зловживають навіть самі лікарі, а пацієнтки, які часто лякаються факту ерозії, зазвичай мають ектопію. Дослідження, яке допомагає вирішити діагностичні сумніви щодо шийки матки, – це кольпоскопія, під час якої чітко видно, чи маємо ми справу з ерозією, чи лише з ектопією.

Наявність справжньої ерозії завжди вимагає біопсії шийки матки, тоді як наявність ектопії зазвичай не вимагає лікування. В результаті фізіологічних змін на шийці матки поверхня ектопії залозного походження зазвичай зменшується і виникає т.зв. плоскоклітинна метаплазія (перетворення залозистого епітелію в плоский епітелій).

Виняток становлять випадки, коли жінку турбують постійні виділення з піхви або вона відчуває плямистість або кровотечу під час статевого акту. Тоді є показання до лікування.

Лікування спрямоване на прискорення природних процесів регенерації. Можна застосовувати хімічні препарати на шийку, робити т. зв. заморожування або лікування лазером. У нашому центрі ми віддаємо перевагу лазерному лікуванню через низьку інвазивність та високу ефективність. Слід також очікувати, що одноразового лікування буде недостатньо або що потрібно буде поєднати кілька процедур. Сьогодні вже не застосовується «припікання» змін на шийці матки, оскільки занадто інвазивне лікування може порушити структуру шийки матки і може вплинути на функцію шийки матки під час пологів.