PL YT FB
flowers flowers 2 3

Оперативна гістероскопія

Що таке оперативна гістероскопія та для чого вона використовується? Пояснює лікар Anna Janusz з лікарні Медфеміна у Вроцлаві.

лікар Anna Janusz: Хірургічна гістероскопія, інакше відома як операційна гістероскопія, проводиться, коли у жінки спостерігаються тривожні симптоми або виявляються відхилення в обстеженні, наприклад:

  • аномальні вагінальні кровотечі (кровотечі між менструаціями; сильні, тривалі менструальні кровотечі; кровотечі принаймні через рік після менопаузи)
  • підозра на зміни матки, такі як спайки, поліпи, міома, дефекти, такі як перегородка матки
  • повторні викидні
  • проблеми з вагітністю (безпліддя).

Це безпечна та малоінвазивна процедура. ЇЇ початкова фаза є аналогічною фазі діагностичної гістероскопії (див. ДІАГНОСТИЧНА ГІСТЕРОСКОПІЯ). Зробивши зображення внутрішньої порожнини матки та оцінивши можливі зміни, можна переходити безпосередньо до лікування. Проводиться із застосуванням тонких інструментів, введених в матку з вагінального боку. Ці інструменти мають діаметр приблизно 6-9 мм, але завдяки прогресу мініатюризації ми вже маємо гнучкі, делікатні інструменти діаметром навіть 2-3 мм. Ушкодження видаляють за допомогою гістероскопічних ножиць, електродів або дуже сучасних бритв (спеціалізовані «бритви»). У разі більших, більш запущених уражень гістероскопію проводять за допомогою УЗД (УЗД) або лапароскопії. Для лапароскопічної допомоги другий лікар вставляє камеру в живіт. Це робиться через невеликий розріз (близько 1 см, найчастіше в ділянці пупка), що дозволяє візуалізувати матку також з боку живота. Це підвищує безпеку гістероскопії для дефектів матки – глибокої перегородки, залишкових рогів матки, великих міом. Іноді ми проводимо гістероскопічне лікування поетапно (необхідно виконати кілька гістероскопій протягом певного часу). Цей метод ми використовуємо, наприклад, при видаленні спайок або міоми, розташованих у стінці матки. Коли пацієнт пройшов лікування заплідненням ЕКО з кількома невдалими перенесеннями ембріонів, можна виконати scratching слизової матки, в тому числі, за допомогою гістероскопії.

Хірургічна гістероскопія зазвичай займає короткий час, приблизно 15-30 хвилин, але у випадку більш складних змін (дефекти матки, спайки) вона довша.

Хірургічна гістероскопія найчастіше проводиться амбулаторно, вихід з лікарні можливий через 2-4 години після процедури. У більш складних випадках може знадобитися перебування в лікарні до 24 годин.

У разі уражень – поліпів, міом матки обов’язковим є гістопатологічне дослідження, яке дозволяє ретельно оцінити ці зміни та зверифікувати подальше лікування.

Через низьку інвазивність гістероскопії (лікування через природні отвори тіла) повне відновлення відбувається дуже швидко. Рекомендується відпочивати кілька днів і уникати інтенсивних фізичних навантажень та перегрівання тіла (гарячі ванни, сонячні ванни).

У лікарні Medfemina у Вроцлаві проводять гістероскопію високоякісного ендоскопічного обладнання останнього покоління німецької компанії Storz.