PL YT FB
flowers flowers 2 3

Пункція кісти молочної залози

Доктор мед. наук Zbigniew Obuszko:

Пункція кісти молочної залози проводиться, коли пацієнтка скаржиться на відчутну і болючу кісту і коли ми впевнені, що лише кіста є джерелом болю, і не маємо справу з генералізованим болем і болючістю всієї залози. Це також проводиться з психологічних міркувань, коли пацієнтка усвідомлює, що відчутна зміна молочної залози – це не пухлина, а кіста, але сам факт відчуття такої зміни при кожному прийманні душу або самостійному огляді молочної залози викликає страх. Пункцію можна проводити лише тоді, коли на УЗД виявляється проста кіста, не така, що містить деякі елементи, що вростають в просвіт, або з потовщеною стінкою. У таких випадках для отримання тестових ділянок проводять маммотомічну біопсію, а проведення пункції, яка відводить рідину з кісти, є серйозною помилкою.

Як правило, рідина з кісти також не відправляється на цитологічне дослідження.

Пацієнтка повинна знати, що кісти можуть регенеруватися незабаром після пункції, і що така операція не гарантує постійного „вилікування” кісти

Пункція молочної кісти проводиться тонкоголковим методом, коли існує ризик інфікування кісти (вона велика і болюча)

Пункція абсцесу молочної залози – також тонкоголковим методом – виконується як процедура першого вибору до введення антибіотика. Вона дозволяє збирати матеріал для бактеріологічного дослідження.

Тонкоголкова пункція проводиться без наркозу

У лікарні «Медфеміна» у Вроцлаві пункцію молочної залози проводить доктор мед. наук Збігнєв Обушко, досвідчений хірург молочної залози – онколог.