PL YT FB
flowers flowers 2 3

У кого спостерігається нетримання сечі?

У кого спостерігається нетримання сечі — пояснює досвідчений гінеколог із лікарні Медфеміна у Вроцлаві Марек Квєцєнь.

Доктор Марек Квєцєнь:

Нетримання сечі — одна з найпоширеніших проблем сучасного суспільства. Це проблема зі здоров’ям, а також соціальна. Нетримання сечі заважає повсякденному функціонуванню, гігієні, партнерським стосункам, сексу, роботі, розслабленню і навіть сну. Хронічний енурез викликає постійне подразнення інтимної зони, що призводить до повторних інфекцій. Інфекції, в свою чергу, погіршують симптоми нетримання сечі. З цього замкненого кола патології важко знайти вихід.

Незалежно від регіону світу, проблема стосується від 10 до 15% людей. Ця проблема стосується жінок набагато частіше. 30% усіх жінок, незалежно від віку, повідомляють про нетримання сечі. Це означає, що в Польщі страждає близько 5 мільйонів жінок. Це більше, ніж людей, які страждають на гіпертонію, діабет або депресивні розлади.

Частота нетримання сечі зростає з віком пацієнтів. Лише близько 5% жінок у віці до 30 років повідомляють про симптоми нетримання сечі. Цей поріг у чоловіків перевищується лише після 50 років. Після сімдесяти їх уже 50% — як жінок, так і чоловіків.
Факторами ризику для жінок є вагітність та вагінальні пологи; цей ризик в основному стосується молодих жінок. Проходження менопаузи незначно збільшує цей ризик, як і видалення матки. Супутні захворювання, такі як діабет та надмірна вага, також є важливим фактором. Навпаки, куріння, «нездорова» дієта чи фізичні вправи не впливають на нетримання сечі.

Вагінальні пологи збільшують ризик нетримання сечі. Було навіть встановлено, що чим більша кількість пологів, тим більший ризик. Кесарів розтин не є панацеєю від цієї недуги. Так, набагато менше випадків опускання статевого органу, менше пацієнток після кесаревого розтину з нетриманням сечі, але це не золота середина.

З віком та зменшенням кількості колагену симптоми нетримання сечі погіршуються. Однак сімейної залежності з цього приводу не виявлено. Це означає, що якщо у матері було нетримання сечі, у доньки воно необов’язково повинно бути. Цікаво, що спостереження за однояйцевими близнюками, які ведуть різний спосіб життя, підтверджує, що найголовніше — це вплив зовнішніх факторів.