PL YT FB
flowers flowers 2 3

Як хірургічно видаляється ендометріоз?

Подібно до того, як ендометріоз може протікати як одиночна кіста або як багатовогнищевий прогресивний процес, що охоплює весь малий таз, хірургічне видалення ендометріозу може бути короткою 40-хвилинною процедурою, але це також може бути складною, багатогодинною та багатопрофільною операцією за участю уролога, загального хірурга або ангіохірурга.

Сама операція завжди проводиться під загальним наркозом. Лапароскопічна операція з видалення ендометріозу передбачає зроблення 4 невеликих отворів на шкірі живота, через які оператори вставляють ендоскопічні інструменти. Вони нагадують довгі тонкі палички, на кінці яких прикріплені різні мікроінструменти – крихітні ножиці, щипці, пінцет і найголовніше – камера зі світлом.

Оператор бачить зображення зсередини тіла на екрані в якості HD, багаторазово збільшеному та під різними кутами, що забезпечує точність та доступ до багатьох місць, які важко оцінити під час традиційної процедури лапаротомії. Поступово він виявляє нові ділянки тканин і точно видаляє вогнища ендометріозу біполярними щипцями, пінцетом, мікроножицями та багатьма іншими спеціалізованими інструментами. Після завершення основної частини процедури та видалення вогнищ ендометріозу, запланованих на резекцію, можна використовувати сучасні протиростові препарати – у нашому закладі є як гелі, так і антиадгезивний порошок. Після завершення операції невеликі розрізи шкіри живота в лікарні «Медфеміна» зашиваються розсмоктуючими швами, які не потрібно знімати, вони дають чудовий естетичний ефект і, перш за все, дуже добре переносяться шкірними тканинами.