PL YT FB
flowers flowers 2 3

Amputacja trzonu macicy mięśniakowatej

Drogie Panie, czy wiecie, że nawet❗20-40% kobiet w wieku rozrodczym może cierpieć na mięśniaki macicy? Co ciekawe, ich początkowe stadium jest niemal niewykrywalne podczas badania USG. Lekarz dostrzeże je natomiast bez problemu podczas zwykłego badania ginekologicznego 👨 ⚕. Objawy zależne są od wielkości mięśniaków i ich usytuowania. Mogą być przyczyną:

👉 bolesnych i obfitych krwawień miesiączkowych,
👉 bólu w podbrzuszu,
👉 niepłodności, poronień i porodów przedwczesnych,
👉 problemów z oddawaniem moczu i zaparć.

Pamiętajcie jednak, że szybko wykryte mięśniaki skutecznie leczymy metodami endoskopowymi 👍. Za nami właśnie jeden z takich zabiegów laparoskopowych – amputacja trzonu macicy mięśniakowatej, przeprowadzony przez jednego z najlepszych operatorów laparoskopowych w Polsce – 👏 dr Marka Pochwałowskiego, w asyście dr Roberta Mydłowskiego. To jeden z najczęstszych zabiegów w ginekologii operacyjnej i wykonywany jest u kobiet, które nie planują już dzieci.

Pacjentka zgłosiła się do nas z ✅ bólami podbrzusza oraz ✅ obfitymi, przedłużającymi się miesiączkami. W badaniu ginekologicznym stwierdzono obecność dziewięciu mięśniaków, każdy o wielkości około 2 cm. Mimo, że zabieg był długi i skomplikowany, wszystko przebiegło pomyślnie i bez komplikacji. Uśmiech na twarzach naszych wspaniałych lekarzy mówi wszystko 😊. Na następny dzień pacjentka została wypisana do domu, a po około tygodniu rekonwalescencji, będzie mogła wrócić do swoich codziennych zajęć 🙂