Na Twoje życzenie każdy poród może zostać znieczulony przez nasz zespół anestezjologiczny. Do wyboru posiadamy kilka metod łagodzenia lub całkowitego eliminowania bólu porodowego. O zastosowaniu znieczulenia i wyborze metody decydujesz Ty wspólnie z lekarzem anestezjologiem.
Znieczulenie podpajęczynówkowe
Znieczulenie to zwane również rdzeniowym jest odmianą blokady centralnej, gdzie lek znieczulenia miejscowego wprowadzany jest bezpośrednio do płynu mózgowo-rdzeniowego powodując blokadę czuciowo-ruchową trwającą przeciętnie od 1,5 do 3 godzin. Znieczulenie to wykonywane jest bardzo cienkimi igłami o specjalnie skonstruowanym szlifie minimalizującym możliwość wystąpienia powikłań. Wykonuje się je najczęściej w części lędźwiowej kręgosłupa. Znieczulenie to jest preferowane do zabiegów poniżej pępka ( cięcie cesarskie, plastyka pochwy).
Znieczulenie ogólne
Znieczulenie ogólne oznacza w pełni kontrolowane i odwracalne zniesienie stanu przytomności i odczuwania bólu. Pacjent znajduje się w stanie przypominającym głęboki sen, nie reaguje na bodźce bólowe. Leki stosowane podczas tego znieczulenia podawane są drogą dożylną a także wziewną.
Aby uzyskać najlepszy efekt lekarze anestezjolodzy łączą ze sobą techniki znieczulenia ogólnego ze znieczuleniem miejscowym. Połączenie znieczulenia ogólnego ze znieczuleniem miejscowym pozwala na zmniejszenie dawek leków znieczulających, skraca czas potrzebny do wybudzenia się ze znieczulenia oraz wydłuża okres bezbólowy bezpośrednio po operacji.
Istnieje kilka form znieczulenia ogólnego, podczas którego pacjentka może oddychać samodzielnie lub wymagać intubacji i podłączenia do respiratora. O formie planowanego znieczulenia zadecyduje lekarz anestezjolog, oczywiście przy pełnej zgodzie wyrażanej przez pacjentkę.