PL YT FB
flowers flowers 2 3

Endometrialna torbiel czekoladowa

Podstępna, przewlekła choroba, powodująca duże zniszczenia, bardzo często uniemożliwiająca zajście w ciążę kontra specjaliści 🏥 szpitala Medfemina. Przeprowadzona przez 👨‍⚕️ dr Marka Kwietnia i 👨‍⚕️ dr Marka Pochwałowskiego operacja laparoskopowa była kolejnym zabiegiem naprawczym dającym szansę jednej z naszych pacjentek na to, by mogła zostać mamą.

Problem, z którym należało się jak najszybciej uporać była 👉 ENDOMETRIALNA TORBIEL CZEKOLADOWA👈, nazywana także torbielą endometrialną. Mimo sympatycznej nazwy, niestety jest to rodzaj torbieli, która rośnie znacznie ⚠️ szybciej od innych i jest przyczyną bardzo silnych dolegliwości bólowych. Za ich powstawanie odpowiedzialna jest choroba zwana ❗endometriozą.

Torbiel endometrialna może przebiegać całkowicie bezobjawowo i być wykryta przypadkowo. Objawami, które mogą wystąpić u pacjentki z torbielą czekoladową mogą być: ✅ ból w podbrzuszu (pojawiający się zarówno w związku z miesiączką, jak i poza krwawieniami), ✅wyjątkowo obfite krwawienia miesiączkowe, ✅ nieregularne miesiączki, ✅ ból towarzyszący oddawaniu moczu lub stolca, ✅ ból podczas stosunków płciowych.

Z endometriozą, która prowadzi do pojawienia się torbieli czekoladowych na jajniku, powiązane mogą być zaburzenia owulacji, ale i niewydolność ciałka żółtego. Pacjentki posiadające torbiele endometrialne, choć z pewnymi trudnościami, to jednak mają szansę na zajście w ciążę. Ważne jednak, by jak najszybciej❗ zdiagnozować takie przypadki i rozpocząć leczenie.

Pierwszym krokiem do prawidłowej oceny stanu zdrowia są zaś konsultacje u naszych specjalistów. Oczywiście nie każdy ból czy dyskomfort oznaczają tak poważne schorzenia. Dlatego serdecznie ❤️ zapraszamy do umawiania się na wizyty, podczas których zostaną rozwiane wszelkie wątpliwości, a w razie konieczności, podjęte odpowiednie decyzje 👌.